پیامبر اکرم(ص): نشان منافق 3 چيز است:1- سخن به دروغ بگويد.2- از وعده تخلف كند3- در امانت خيانت نمايد.(تحف العقول ص 316)

دفتر آیت الله احدی

دفتر آیت الله احدی

دفتر آیت الله احدی | مرکز تحقیقاتی آموزشی جوادالائمه علیه السلام

امروز: شنبه, 31 شهریور 1397

جنایت آل سعود

بسم الله الرحمن الرحیم


موضوع: راز خیانت آل سعود از منظر قرآن

مقدمه:
انسان در ذات و فطرت خود به امانت عشق می ورزد و از خیانت متنفر است. خیانت  نقض  عهد کردن و برخلاف تعهد عمل کردن است. امانت یعنی حفظ تعهد و نگهداری از چیزهایی که به انسان سپرده شده است و آن شامل امانت در مقابل خداوند و رسول و مردم می شود.


بعضی از افراد و گروهها و کشورها امانت دار و بعضی ها خا ئنند.یکی از آنها آل سعود است که خود را خادم الحرمین می داند،در حالیکه با توجه به آیات قرآن آنها به خدا و رسول و مردم خا ئن هستند.                              قرآن می فرماید:  لا تَخُونُوا اللَّهَ وَ الرَّسُولَ ،  لا تَقْتُلُوا النَّفْسَ الَّتي‏ حَرَّمَ اللَّهُ، لا تَقْتُلُوا أَنْفُسَكُمْ، کشتار نکنید و نفسی را که خداوند حرام کرده به قتل نرسانید و غیر خود را به دوستی نگیریدکه اینها خیانت است .
 روا بط  اطلاعاتی آل سعود با دولتهای کفر،کشتار مردم یمن ،به شهادت رساندن شیعیان کشور خودش مثل شیخ نمر ، شهادت زا ئرین بیت الله الحرام در روز عید قربان و موارد دیگرنشان می دهد که آل سعود بر خلاف ادعایش، هم به خدا و هم به رسول الله و هم به مردم  خا ئن است.              


.خيانت: به اعتبار عهدو پیمان و امانت است.نقیض خیانت ،امانت است.[1] یعنی کم گذاشتن ونقض عهدکردن وعبارتست از عمل كردن بر خلاف تعهّد و التزام، خواه اين تعهّد بزبان تكوينى يا حالى و يا قولى باشد، و آن در مقابل امانت است، و در صورت خيانت حالت ايمنى و اطمينان خاطر از ميان برداشته شده، و عمل بر خلاف تعهّد سابق ظاهر گردد، و زندگى انسان از جهت مادّى باشد و يا معنوى با برنامه اطمينان و اعتماد صورت مى‏گيرد، و اگر ايمنى در ميان نباشد: هرگز برنامه‏اى امكان پذير نيست كه بنحو مطلوب، در خارج صورت بگيرد وخائن،کسی است که در آن چه نزد او به امانت گذاشته شده بی وفایی کندو در آن تصرفی کند که مالکش به آن رضایت ندارد.
خیانت ،فقط مختص به امانات مردم نیست بلکه در آن چه که خداوند بر مردم واجب و فرض کرده نیز به کار برده می شود.اگر شخص یا گروهی اوامر خداوند تبارک وتعالی را ضایع کنند و امین بر آن نباشند،آنها خیانت کارند.
قال أبو عبيد: لا نراه خصّ به‏ الخِيَانَةَ فى أمانات الناس دون ما افترض اللّه على عباده و ائتمنهم عليه، فإنه قد سمّى ذلك أمانة فقال‏ «يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لا تَخُونُوا اللَّهَ وَ الرَّسُولَ وَ تَخُونُوا أَماناتِكُمْ» فمن ضيّع شيئا مما أمر اللّه به، أو ركب شيئا مما نهى عنه فليس ينبغى أن يكون عدلا.[2] آل سعود  از منظر آیات  قرآن  خائن به قرآن و مسلمانان است.
قرآن به صراحت دستور می دهد که خیانت به خداوند و رسول و مومنین نکنید : يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لا تَخُونُوا اللَّهَ وَ الرَّسُولَ وَ تَخُونُوا أَماناتِكُمْ وَ أَنْتُمْ تَعْلَمُونَ. [3]
الخَوْن‏:
خانَه‏ يخُونه‏ خَوْناً. و ذلك نُقصانُ الوَفاء. و يقال‏ تخوَّنَنى‏ فلانٌ حَقِّى، أى تنقَّصَنى.[4]
(الْخَائِنَ‏) هُوَ الَّذِى خَانَ مَا جُعِلَ عَلَيْهِ أَمِيناً.[5]


 امانت در اين آيه كريمه بر سه نوع ذكر شده است:
اوّل- امانت در مقابل خداوند متعال: يعنى تعهّدى كه انسان در مقابل خداوند متعال بتكوين و ذات خود و بحقيقت وجود خود ملتزم مى‏شود، عمل كرده و بآن وفادار باشد، مانند حقيقت عبوديّت و بندگى و اطاعت و خضوع تمام و فقر مطلق و صدق.
دوّم- امانت در مقابل رسول خدا كه واسطه در ميان خالق و بندگان او است: يعنى پذيرفتن رسالت او، و قبول كردن سخنان او، و اطاعت از دستورهاى او كه از جانب خداوند متعال اظهار مى‏كند، و پيروى او در افكار و اخلاق و أعمال، و محبّت و دوست داشتن او از صميم قلب، و علاقمند شدن به برنامه‏هاى او.                
 سوّم- امانت در مقابل بندگان خداوند متعال: و كمال كوشش و اهتمام در حفظ و صيانت آبرو و حقوق و أموال آنها.
و در مقابل اين امانت: خيانت است كه انسان در باره تعهّدات بخداوند متعال، و يا در باره تعهّداتى كه براى رسول خدا و آيين و مقررّات إلهى ملتزم شده است، و يا در باره تعهّدات بحقوق و أموال و منافع بندگان خداوند متعال كوتاهى و افراط و تفريط و خيانت كرده، و بر خلاف وظايف عقلى و دينى و اخلاقى و وجدانى خود رفتار كند.
و ليست خيانة اللّه و الرسول بترك الصوم و الصلاة فقط، و إنما الخيانة العظمى هي خيانة الأمة و الوطن، هي أن يتولى الطغاة مركز القوة و القيادة، و يتحكموا بالبلاد و مقدراتها، و ان نصبر عليهم و على طغيانهم، و نسكت عن حربهم و جهادهم‏ .[6]
خیانت به خدا و رسول فقط ترک روزه و نماز نیست بلکه بزرگترین خیانت ،خیانت به وطن و امت و سازش با زورگویان ومستکبران و همچنین صبر کردن بر زورگویی آنهاست.آب و خاك اسلام در دست مسلمانان امانت الهى است، فرزندان آنها امانت هستند.


مصادیق خیانت آل سعود:

1-روابط اطلاعاتی با دشمنان مسلمین.
خداوند می فرماید: لا تَتَّخِذُوا بِطانَةً مِنْ دُونِكُمْ لا يَأْلُونَكُمْ خَبالاً وَدُّوا ما عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضاءُ مِنْ أَفْواهِهِمْ وَ ما تُخْفي‏ صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ قَدْ بَيَّنَّا لَكُمُ الْآياتِ إِنْ كُنْتُمْ تَعْقِلُونَ.[8] ای کسانی كه ايمان آورده‏ايد، محرم اسرارى از غير خود انتخاب نكنيد، آنها از هرگونه شّر و فسادى درباره شما كوتاهى نمى‏كنند. آنها دوست دارند شما در زحمت و رنج باشيد [نشانه‏هاى‏] دشمنى از لحن و سخن آنها آشكار است و آنچه در دل پنهانى دارند، از آن مهمتر است‏...
سالیانی است که آل سعود با دشمنان قسم خورده جهان اسلام ،رابطه و دوستی دارد،با دشمنان اسلام و قرآن،دشمنان خداوند و رسول مکرمش سر و رازی  دارد با آنها همکاری میکندو این چیزی نیست که مردم جهان ندانند سوال این است که آیا دوستی با کفار ،دوستی با اسرائیل و آمریکا و محرم اسرار قرار دادن آنها در امور مسلمانان وکشور، خلاف با آیه شریفه لا تخونوا  نیست  وخیانت شمرده نمی شود. کمک نمودن به ناحق و باطل ، خیانت عظیمی است به جامعه انسانی و به بیان علی علیه السلام : طلبُ التَّعاوُنِ عَلَی نُصْرةِ الْباطِلِ جِنایةٌ وَخِیانَةٌ:  کمک جویی برای یاری باطل هم جنایت و هم خیانت است.
2- کشتار مسلمانان.
لا تَقْتُلُوا النَّفْسَ الَّتي‏ حَرَّمَ اللَّهُ إِلاَّ بِالْحَقِّ ذلِكُمْ وَصَّاكُمْ بِهِ لَعَلَّكُمْ تَعْقِلُون‏ :انسانى را كه خدا محترم شمرده جز به حق نكشيد؛ خدا اين [گونه‏] به شما سفارش كرده تا بينديشيد.
لا تَقْتُلُوا أَنْفُسَكُمْ.[9]
قرآن کتابی که از سوی خداوند تبارک بر مسلمانان نازل شده تا به دستوراتش عمل کنند و در مورد خیانت هم گفتیم که اگر شخصی عبودیت نداشته باشد و رعایت احکام الله را نداشته باشد او خائن است. خداوند فرمود لا تقتلوا انفسکم .آیا کشتار مردم مسلمانی که شهادتین دارند،خداپرستندو کلمه شریفه لا اله الا الله بر زبان دارند جز خیانت به دستورات رسول و قرآن چیز دیگری است. دست ناپاک این رژیم وهابی و تکفیری به خون ده‌ها هزار مسلمان بی‌گناه در یمن و نیز در سوریه و عراق آلوده است .آیا کشتار مردم مظلوم یمن جز خیانت چیز دیگری است؟مگر آنها عرب نیستند ،مگر مسلمان نیستند؟
فرمود:لا تقتلوا انفسکم
زائران بیت الله الحرام امانت جامعه اسلامی و در امنیت خداوند بودند چند هزار نفر در زیر آفتاب سوزان و در حال احرام با لب تشنه جان دادند، هنوزداغ جانسوز فاجعه سرزمین مقدس منا در قلب عالم اسلام تازه است. آیا حفظ امانت الهی و مردمی کردند ؟آیا این مصداق بارز خیانت در امانت نبود؟
وهمچنین شهادت روحانی مجاهد و عالم مدافع حریم رسول خدا و اهل بیت عصمت و طهارت «علیهم السلام» جناب شهید شیخ باقر النّمر«رحمت‌الله‌علیه» و بعضی از شیعیان انقلابی و آزاده حجاز توسط رژیم ،جنایت بزرگ و خیانتی آشکار است.
3- یاری نکردن مظلومان.
وَ إِذَا الْمَوْؤُدَةُ سُئِلَتْ‏ (8)بِأَيِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ‏ (9)[10] و هنگامى كه از [دختر] زنده به گور بپرسند به كدام گناه كشته شده؟
 یعنی مظلوم یابی ارزش است و کاری به دین و مذهب و ملیت و قومیت ندارد. هر کجا که صدای مظلوم شنیدید، بپاخیزید.آل سعود نه تنها به کمک مظلوم نشتافت ،بلکه خود نیز به ظالم کمک کرد حتی خودش ظلم کرد. آنان  با کشتاری که در یمن انجام دادندو کمک هایی که به طاغوتیان کردند آتش  فتنه بزرگی را در جهان اسلام به پا کرده‌اند، که خود،گرفتارش خواهندشد: «ومأوهم النّار و بئس مثوی الظّالمین»[11]

والسلام

نویسنده: محسن زمانی

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پی نوشت:

1- راغب اصفهانى، حسين بن محمد، مفردات ألفاظ القرآن - بيروت، چاپ: اول، 1412 ه.ق.
2- ابن اثير، مبارك بن محمد، النهاية في غريب الحديث و الأثر - قم، چاپ: چهارم، 1367 ه.ش.
3- انفال 27
4- ابن فارس، احمد بن فارس، معجم مقاييس اللغه - قم، چاپ: اول، 1404 ه.ق.
5- فيومى، احمد بن محمد، المصباح المنير فى غريب الشرح الكبير للرافعى - قم، چاپ: دوم، 1414 ه.ق.
6- مغنيه، محمدجواد، التفسير الكاشف، 7جلدی،جلد3، دار الكتاب الإسلامي - ايران - قم، چاپ: 1، 1424 ه.ق.
7- آل عمران118
8- غرر الحكم و درر الكلم / 437 / 48 ..... ص : 437
9 - انعام 151-نساء29
10- تکویر8 و9
11- آل عمران 151

تماس سریع

تصاویر

93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15
93/6/15